Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 22 common:people_all_forms

Профорієнтаційна програма для дітей з особливими освітніми потребами

Date: 20 вересня 2022 о 23:28, Refreshed 21 вересня 2022 о 11:04

ПРОГРАМА ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ  З ДІТЬМИ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ

                                                                                          Якщо ви вдало оберете 
            професію і докладете до неї  душу,
                          то щастя  саме знайде вас.   

Чарлз Дарвін 

Особливості профорієнтаційної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами 

Проблема вибору професії є життєво необхідною для майбутньої діяльності дитини з обмеженими можливостями. Таким учням важко самостійно вибрати майбутню професію.  Профорієнтаційна робота з такими досить специфічна і непроста, адже  необхідно максимально враховувати індивідуальні психологічні особливості, стан здоров'я, можливі протипоказання і певні обмеження. Постає питання пошуку нових форм підготовки дітей з особливими потребами до професійного навчання, вибору майбутньої професії. Визначаючи доступні види трудової діяльності, необхідно враховувати особисті якості і нахили у виборі майбутньої професії, стан розумової та фізичної працездатності 

Завданням профорієнтації є всебічний розвиток особистості та активізація  школярів у процесах визначення  свого місця у світі професій та  у соціумі. Для того, щоб професійне самовизначення учнів із особливими освітніми потребами було успішним, важливо розвивати в них активне ставлення до себе, своїх можливостей у зв’язку з усвідомленням важливості й необхідності самовизначення і адекватного ставлення до ситуації вибору професії, заснованого на усвідомленні своїх бажань і можливостей. 

Завдання команди педагогічного супроводу: узгоджено і послідовно та систематично проводити роботу з дітьми, комплексно поєднувати індивідуальну і колективну діяльність.
Профорієнтація передбачає вивчення і дослідження функціональних можливостей молодої людини. Також необхідно враховувати особисті бажання кожного й виходити з об'єктивного   оцінювання професійних здібностей.

Етапи профорієнтаційної діяльності:

І. Професійне орієнтування учнів та їх батьків. На першому, інформаційному етапі, в ігровій формі, під час творчих чи трудових справ, індивідуальних бесід діти отримують різнобічну інформацію про професії, їхній зміст, статус на ринку праці тощо. Причому спочатку учні отримують елементарні знання про людей-представників різних професій. Потім дізнаються про вимоги до особистості, про ринок праці, конкуренцію. Це дає можливість сформувати професійні інтереси.

Види діяльності: Перегляд і обговорення мультфільмів українською мовою на тему профорієнтації. Ігрова діяльність (Ігри «Крамниця», «Лікарня», «Школа»). Гра-ЛОТО «Професії». Розфарбовки малюнків на тему «Професія моїх батьків». Підбір карток з малюнками, які підходять тій чи іншій професії. 

ІІ. Професійна діагностика. 

Види діяльності: анкетування, під час якого визначаються схильності, оцінюється кожен конкретний учень (учениця) з урахуванням можливостей і потреб. На цьому етапі визначається низка професій, які можуть бути прийнятними для особи.

ІІІ. Професійна допідготовка. Разом з учнем опрацьовується інформація про кілька професій, та представників  професій, які зацікавили дитину. 

Види діяльності: зустрічі, перегляд мультимедійних презентацій. Проводяться зустрічі у школі з представниками професій, по можливості здійснюється екскурсія на виробництво. Дітям пропонується відгадати профорієнтаційні загадки, за першою літерою назвати якомога більше професій. Спроба презентації майбутньої професії.

ІV. Професійна маршрутизація. Коли вже обрана професія, проводиться детальний аналіз можливих навчальних закладів, майбутніх місць роботи тощо.  

Види діяльності: інформування учнів та батьків про професійні навчальні заклади; віртуальне знайомство з навчальними закладами регіону і умовами навчання; індивідуальні консультації та індивідуальне профорієнтаційне тестування.

https://docs.google.com/document/d/1talzkPPah5Mle-qilDF6MjE-AzygNgus/edit?usp=sharing&ouid=102127387587971535418&rtpof=true&sd=true

Comments:
Only authorized users can leave comments.