Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?
Total 22 common:people_all_forms

Всеукраїнський експеримент «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику»

Date: 16 квітня 2023 о 17:42
З 2017 року Хмелівський ліцей - учасник всеукраїнського експерименту «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику»

Впровадження медіаосвіти - наскрізна тема навчально-виховного процесу 2018 - 2023 рр.. У річному плані роботи школи на кожний навчальний рік відводився розділ, у якому планувалися заходи роботи школи з  дослідно-експериментальної діяльності «Науково-методичні засади впровадження вітчизняної моделі медіаосвіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів». До діяльності були залучені всі підрозділи ліцею, в тому числі дошкільний заклад. З метою забезпечення медіаосвіти для всіх учнів   проводилась робота над інтеграцією елементів медіаосвіти у навчальні предмети.           Учителі пройшли тренінг «Медіаосвіта всім» і інтегровано впроваджують у викладання своїх предметів елементи медіаосвіти.  Систематично і творчо вчителі застосовують елементи медіаосвіти на уроках математики та інформатики, технологій та трудового навчання, української мови та літератури, історії та правознавства, фізики та художньої культури, англійської мови, зарубіжної літератури. Фрагменти уроків з елементами медіаосвіти опубліковані на освітньому онлайн-порталі для вчителів «На Урок» та у збірнику   «Інтеграція медіаосвіти в освітній процес: збірник матеріалів дослідно-експериментальної роботи регіонального рівня»; за заг.  редакцією О. О. Подліняєвої. – Суми: НВВ КЗ СОІППО, 2020. Учителями створені сотні статей на теми  шкільної програми для Вікіпедії. З метою  формування теоретичної бази знань учнів  практичних навичок  взаємодії з інформацією восьмикласники вивчаютьли основи медіаграмотності за навчальною програмою для учнів 8 (9) класів, автори: Волошенюк О.В., Мокрогуз О.П., Коваленко П.О. (Лист №1/11-9777 від 27.09.2017 р.

У практику виховної роботи школи впроваджуються технології проведення  медіаквестів та дебатів між учнями окремих класів.

Протягом 2018 - 2021 р. на базі школи працював гурток «Юний журналіст» (керівник Лобода О. П.). Гуртківці систематично випускали шкільну газету «Золоте перо», готували медіатексти  для шкільного Web-сайту, під час проведення шкільних заходів проводили інтерв’ювання гостей та запрошених. Діти неодноразово брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Я – журналіст» і ставали переможцями. Впродовж 2018-2021 представляли газету «Золоте перо» на  Міжнародному конкурсі шкільних медіа в м. Миколаєві. Учні мали змогу проявити свої здібності готувати медіатексти,   покращували свої комунікативні вміння.

Питання медіаосвіти обговорюється на класних батьківських зборах та в індивідуальних бесідах. Результати діяльності поширювались під час  проведення в школі районних семінарів директорів шкіл, заступників, учителів початкових класів, вчителів біології та хімії, англійської мови, математики та інформатики, української мови та літератури та висвітлювались на загальношкільних лінійках та на засіданнях круглих столів.

Comments:
Only authorized users can leave comments.